Beach House Spiced – netradiční mauricijský rum

Beach House Spiced – netradiční mauricijský rum

I lidé, kteří se v rumech vůbec nevyznají, si je většinou spojí s Karibikem a Jižní Amerikou. Proto vůbec neuškodí, když se občas dostanou na světlo i rumy z jiných částí světa. Podmínky pro pěstování výborné cukrové třtiny jsou totiž přítomné i v jiných částech světa.

Například právě na Mauriciu, ze kterého pochází ústřední objekt dnešní recenze, kořeněný rum Beach House.

Jaká je historie tohoto rumu?

Jak jsem již naznačil, tento rum pochází z Mauricia, ostrova ležícího zhruba 900 kilometrů od Madagaskaru. Tropické podmínky ho činí téměř nerozeznatelným od karibských ostrovů, kde vznikají jiné velmi kvalitní rumy.

Mauricius sám má velmi úrodnou vulkanickou půdu, na které je již několik století pěstována cukrová třtina, následně zpracovávaná na klasickou melasu. Právě ta je základem rumu Beach House, který je ovšem obohacen o koření a další tropické ingredience, takže vzniká špička právě mezi kořeněnými rumy.

Samotný výrobce tvrdí, že Beach House Spiced si nejlépe vychutnáte na pláži při západu slunce, po celém dni stráveném sportem či jinou fyzicky náročnou aktivitou. Tak důkladně jsem tedy rum netestoval, ale musím uznat, že rum chutná výtečně i po dni stráveném v kanceláři.

Jak se tedy Beach House Spiced vyrábí?

Beach House Spiced je blendem dvou rumů, který je následně smíchán s dalšími ingrediencemi. Jak již bylo řečeno, základem je tradičně destilovaný rum z místní melasy. Ten je následně smíchán s agricole rumem, který již předtím zrál dva roky v dubových sudech.

Posledním krokem je přidání velmi starého sirupu z cukrové třtiny, který je s léty ještě sladší. Výsledkem je 40% rum, který má naprosto unikátní zbarvení tekutého zlata.

Už od pohledu se jedná o lehčí rum, který se hodí jak do koktejlu, tak na samostatné ochutnání.

Design a balení

Celý marketing tohoto rumu je v zásadě postaven na tom, že se nebere příliš vážně. Nesnaží se soutěžit s prémiovými karibskými rumy, nabízí něco jiného. Snaží se v nás navodit pohodu a atmosféru malého ostrova, ztraceného kdesi v Indickém oceánu.

Pláž, zalitá sluncem, a v ruce Beach House. Tomu odpovídá i samotná láhev. Je menší a průhledná, aby na nás mohla zapůsobit krásná barva rumu. Etiketa je pak černá a má na sově pouze ty nejnutnější informace. Láhev se prodává bez obalu.

Beach House Rum Gold Spiced  0,7l 40%

Rum Beach House Spiced je skladem a navíc dnes 23.2.2024 za akční cenu.

Chuť

Když poprvé okusíte Beach House Spiced, zůstane vám na jazyku hodně dlouho silná citrusová chuť. Převládají hlavně pomeranče, ale cítit jsou i jiné citrusové plody.

Rum je velmi jemný, závěr je prakticky neznatelný, není ani příliš štiplavý či hřejivě sladký. Vše se odehrává hned na počátku.

Beach House Spiced je cítit po koření a sladké chuti medu. Přestože obsahuje 40 % alkoholu, kdybych to o něm nevěděl předem, vůbec bych to do něj neřekl.

Výrobce sám doporučuje využít rum k přípravě koktejlů. Sám jsem ho chutnal čistý, ale k přípravě koktejlů rozhodně vhodný je. Mimo jiné právě svou jemností.

Vůně

Vůně je velmi silná. Cítit je tropické ovoce, člověk si připadá téměř jako v sadě plném citrusovníků. Ve vůni je rozpoznatelná limetka a pomerančová kůra a med.

Beach House Spiced je jeden z rumů, který bych poznal i poslepu.

Závěrem

Mám raději lehčí a sladší rumy, proto si mě Beach House získal. Líbí se mi také odlehčená prezentace rumu, který si jednoduše na nic nehraje.

Silně citrusová chuť je velmi příjemná, a jak jsem uvedl výše, vůně je opravdu zapamatovatelná. Sám se těším, až tento rum vyzkouším v některém z míchaných koktejlů.

  • Výrobce: Odevie SAS
  • Země původu: Mauricius
  • Obsah alkoholu: 40 %
  • Doba zrání: 2 roky
  • Typ: Blend
Naše hodnocení

Last modified: 6. 10. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X