Recenze Kong Rumu

Všechny příspěvky

Kong Rum z Guatemaly představuje melasový rum obohacený guatemalskými bylinami, vytvořený s ohledem na životní prostředí goril. Tento unikátní ochucený rum vznikl s cílem zvýšit povědomí o ohrožení goril a přispět k podpoře The Dian Fossey Gorilla Fund International. Limitovaná edice Kong Rum čítá pouhých 4804 lahví, což odpovídá současnému počtu goril východních nížin. Z důvodu vysoké poptávky je v některých státech již zcela vyprodán a proto lze tento rum považovat za investiční alkohol.

Něco málo o rumu

Kong Rum je namixován z rumů vyráběných v renomovaném lihovaru Darsa, který je známý produkcí nejvybranějších guatemalských rumů. Tato směs nezahrnuje pouze rumy od značky Darsa, ale také od dalších prestižních výrobců, včetně Duncan Taylor, Plantation Guatemala XO, Compagnie des Indes a mnohých dalších. Lihovar Darsa má bezesporu bohaté zkušenosti v oblasti výroby vysoce kvalitních rumů a proto i mě právě Kong Rum tolik lákal a chtěl jsem jej ochutnat.

Kong Rum je mix rumů, které zrály až devět let v sudech z amerického dubu. Tato unikátní směs je však obohacena o bylinné přísady, silně inspirované gorilím biotopem. Mezi tyto byliny patří eukalyptus, divoký celer, banány, ostružiny a bambusové výhonky, i když výrobce nezveřejňuje všechny detaily, něco málo se přeci jen dá dohledat. Hlavním záměrem je zachytit autentické chutě a vůně deštného pralesa, přesně takové, jaké se vyskytují v přirozeném prostředí goril žijících v horách Virunga.

Byliny se přidávají při destilaci. Poté již není rum nijak dochucován a není ani nijak doslazován. Takže chuť získává jen stařením.

Kong Rum skladem a navíc dnes 18.5.2024 za akční cenu.

Láhev rumu

Jasně, že mě rum nezaujal jen svým obsahem ale také láhví. Potěšen, že tento rum pořídili v našem lokálním baru, hned jsem jej běžel ochutnat. Láhev je nádherná. Je opravdu povedená a působí impozantně. Pokud bych mohl mít všechny rumy světa, tak tento bych si pořídil už jen kvůli designu láhve, která je vypodobněna do tvaru gorilí hlavy.

Vůně rumu

V aromatickém profilu Kong Rumu dominují sušené bylinky a koření, přičemž výrazné tóny eukalyptu a muškátového oříšku vytvářejí bohatou paletu vůní, která se line ven z rumové skleničky. Celkově je aroma osvěžující s citrusovými nuancemi a přítomností citronové trávy. S postupným vyvětráním se citrusové tóny prohlubují a postupně přebíjejí kořeněné prvky. Abych se přiznal, prales mi vůně vůbec nepřipomínala – spíš nějaký sladký drink. Nicméně je vůně velmi příjemná.

Rum ve sklenici

Chuť Kong Rumu je charakterizována výrazným kořeněným dojmem, kde se objevují muškátový oříšek, skořice, kardamom a osvěžující citrusy s nádechem zázvoru. Rum je výjimečně hladký, nesklouzává do sladkosti, a jeho dozvuk je lehce pikantní s výrazným aromatem citronů. Chuť je příjemná a pokud by si člověk nedal pozor, tak by mohl do sebe klopit sklenku za sklenkou.

Závěr

Za mě je to rozhodně dobré pití se velmi zajímavou láhví. Pokud jste milovníci přírody a goril obzvlášť, tak můžete nákupem tohoto rumu gorily podpořit. Mě chuť oslovila a rum řadím k těm lepším, kterým by neměl pohrdnout ani zkušený rumař.

Naše hodnocení

Last modified: 16. 1. 2024

X