Recenze rumu Naud 15 Anos Anejo Ron Panama

Recenze rumu Naud 15 Anos Anejo Ron Panama

Další z rumů, které jsem v létě ochutnal při svých toulkách ke kamarádům rumařům byl rum Naud 15 Anos Anejo Ron Panam. Popravdě mě na tomto rumu zaujala hlavně láhev. Nikdy předtím jsem jej neměl a tak jsem vlastně ochutnával cosi neznámého. A jak tento rum hodnotím? To se dočtete v této recenzi.

Rum Naud 15 Anos Anejo Ron Panama

Cukrová třtina se pěstuje na poloostrově Azuero a dozrává v ideálních tropických klimatických podmínkách. Historicky se pěstuje pro cukrovarnický průmysl, ale vyrábí se z ní také sirup a třtinová šťáva (guarapo), která se může pochlubit dokonalými organoleptickými vlastnostmi pro přípravu RON Great Origin.
Štáva se destiluje tradičním způsobem v měděných kolonách o 20 vaničkách, aby se získal výrazný, bohatý a ovocný destilát. Po dlouhém zrání v sudech z amerického dubu ve své domovině putoval tento RON PANAMÁ přes Atlantik, aby se zdokonalil v regionu Charente, v našich chladných koňakových sklepích.

Barva rumu

Když jsem nakláněl skkeničku proti světlu a přemýšlel, jak pojmenovat onu tmavou barvu, tak ke mně přistoupil kamarád se slvovy:“To je, vole, ale krásně temnej mahagon, že?“ Takže asi tak. Barva je to skutečně kouzelná a uvidíte, že si se skleničkou bude také hrát a zkoumat všechny odstíny a třpyt tohoto zajímavého rumu.

Doorly’s XO 0,7l 40% skladem a navíc dnes 15.4.2024 za akční cenu.

Vůně rumu

Svazek vůní charakterizovaný tóny kokosu a vanilkového cukru vás doslova omráčí. Aromatická síla připomíná typičnost cukrové třtiny. Vůně je to nádherná a určitě vás bude moc a moc bavit.

Chuť rumu

Chuť je skutečně velkorysá a vyznačuje se sladkými tóny, lékořicí a skořicí smíchanou s tóny dřeva a kouře, které dává znát zrání v sudech po Bourbonu. Obsah alkoholu je 41,3 % a člověk má pocit, že pije spíš něco mnohem lehčího.

Závěr

Hodně povedený rum, který doporučuji všem milovníkům rumů s jemným kouřovým podtextem a tóny skořice. Je to moc příjemné pití, které je jako stvořené pro takové to popíjení s kamarády. Cena se v Česku pohybuje kolem 900 Kč, takže je to takový cenový průměr.

Naše hodnocení

Last modified: 6. 10. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X