Recenze Worthy Park Rum-Bar Rum Cream

Je Zima, blíží se Vánoce a tak nám snad odpustíte tuto ne úplně rumařskou recenzi. Každý teď určitě experimentuje s domácími vaječnými likéry a všichni se za pár týdnů na Facebooku budeme chlubit svými výsledky se slovy „tenhle vaječňák je ten nejlepší“. Já si ale dovolím poznamenat, že dobrý likér se občas vyplatí i koupit. Takovým likérem může být třeba Worthy Park Rum-Bar Rum Cream. Jak chutná? To se dočtete v této recenzi.

Likéry jsou stále oblíbenější

Likéry na bázi whisky, jako je Baileys, jsou u nás velmi oblíbené, zejména v předvánočním období. Většina supermarketů na ně nabízí slevy a často dochází k cenovým válkám. Nedávno byl na trh dokonce uveden „prémiovější“ Baileys Deluxe. Ještě jsem jej ale nechutnal a tak se ani nemůžu podělit o dojmy.

Rumové krémy, tak oblíbené například na Jamajce, se z nějakého důvodu nepodařilo zatím na českém trhu prosadit. Nevzpomínám si na jediný rumový krém, který by byl v Česku snadno dostupný – snad nový Bumbu Cream.

Vzhledem k tomu, že v Česku je zažitá tradice vaječných koňaků, které doma kuchtí asi většina hospodyněk a samozřejmě i hospodářů, je asi zbytečné se o tomto tématu nějak víc rozepisovat. Internet je doslova zaplavený nejrůznějšími recepty. Zkuste kterýkoliv. Pokud se vám ale nechce s likérem piplat a rádi byste ochutnali nějaký hotový kousek, tak zbystřete.

Rumový krém Worthy Park Rum-Bar Rum Cream je docela dobrou volbou a lze jej v Česku sehnat za poměrně lidovou cenu.

Něco málo o Worthy Park Rum-Bar Rum Cream

Rum-Bar Rum Cream je směs 100% pravé smetany, rumu Rum-Bar (White Overproof) a několika tajných přísad. Jeho obsah alkoholu v lahvích je 15 % a dodává se ve vysoké, hnědé, téměř neprůhledné lahvi. Etiketa je přehledná a nenápadná a je na ní viditelně umístěno logo Rum-Bar.

Tato „recenze“ se možná bude trochu lišit od mých standardních recenzí rumů. S rumovými krémy nebo likéry opravdu nemám příliš zkušeností. Takže je to spíš takové popsání mých dojmů z jednoho rumového krému.

Jak Worthy Park Rum-Bar Rum Cream vypadá?

Rum-Bar Rum Cream je třeba brát jako sladký, relativně slabý (pokud ho nezačnete pít po půllitrových sklenicích) nápoj vhodný po večeři. Nejedná se o prémiový rum. Pro ty, kteří znají Baileys nebo Irish Cream obecně, nebude vzhled překvapením. Rumový krém má hustou konzistenci a světle hnědou, téměř moka krémovou barvu.

Worthy Park Rum-Bar Rum Cream ve sklenici

Vůně je velmi sladká – plná hnědého cukru a několika příjemných tónů vanilky a čerstvé smetany. Přestože je lahvován pouze s 15 % alkoholu, je v něm stále cítit rum. Použití Overproofu dodává krému další vrstvu intenzity – rum bezpochyby ucítíte. Pokud znáte Rum-Bar Overproof, všimnete si náznaků jeho štiplavosti, která se příjemně nese spolu se sladkými karamelovými tóny koření.

Worthy Park Rum-Bar Rum Cream skladem a navíc dnes 22.5.2024 za akční cenu.

Ve sklenici má kromě barvy podobné „čokoládovému mléku“ také velmi viskózní konzistenci – je hustá a krémová, jak má správný rumový krém být. Chuť je velmi podobná sladkému mléčnému koktejlu, jakési směsi vanilky a čokolády. Při ochutnávání si však všimnete výrazných tónů rumu Overproof – lehkých rostlinných tónů a intenzivnější chuti, které dodávají tomuto rumovému krému velmi autentický nádech.

V chuti tohoto rumového krému je cítit jistá autentičnost. Vůbec nechutná uměle – koření je jemné a zanechává příjemně vrstvený sladký, ale přesto průrazný rumový krém.

Závěr

Za mě je to jednoznačně nejlepší rumový likér/krém, který jsem zatím vyzkoušel v rámci svých, pravda, velmi omezených zkušeností! Špičková věc, kterou se vyplatí vyhledat na Vánoce.

Naše hodnocení

Last modified: 10. 12. 2021

X