Rum Blackwell 007 Limited Edition, který musí ochutnat každý fanoušek Bonda

Rum Blackwell 007 Limited Edition, který musí ochutnat každý fanoušek Bonda

Zatímco budete čekat na další film o Jamesi Bondovi, budete si moci ukrátit čas popíjením rumu z limitované edice 007, který vyrobila skutečná bondovská legenda. Tento rum jsem ochutnal spíš jen tak z legrace, když jsem jej zahlédl v nápojovém lístku jednoho pražského baru. A jak rum Blackwell 007 Limited Edition chutná? To se dočtete v této rumové recenzi.

Blackwell 007 Limited Edition

Chris Blackwell se za svůj život zasloužil o založení legendárního hudebního vydavatelství Island Records, členství v Rock & Rollové síni slávy a budování kariéry takových osobností, jako jsou Bob Marley nebo U2.

Britská nahrávací legenda, která vyrostla na Jamajce, však také hledala místa pro natáčení bondovky Dr. No z roku 1962. Blackwell, který má Jamajku, bondovskou sérii a rum velmi rád, se rozhodl vyrobit tuto limitovanou edici u příležitosti výročí 25. filmu.

„James Bond byl velkou součástí mého života, od mých dětských let a sledování filmů s Ianem Flemingem ve filmu Golden Eye až po práci průzkumníka při natáčení prvního filmu Dr. No (1962),“ uvedl Blackwell v tiskové zprávě.

K Blackwellově lásce k Bondovi patří i konkrétní nákup nemovitosti Flemingova legendárního sídla Golden Eye na Jamajce, které nyní provozuje jako rekreační objekt.

Rum za 900 Kč je na pultech e-shopů k dispozici u přes rok a původně se měl protnout s premiérou 25. filmu o Jamesi Bondovi Není čas zemřít. Film, jehož natáčení bylo odloženo na listopad, je posledním filmem Daniela Craiga, o němž se hodně mluví, v roli legendárního špiona podle románů Iana Fleminga.

O rumu Blackwell 007 Limited Edition

007 Limited Edition Blackwell Fine Jamaican je rum z třtinového cukru zrající v sudech z amerického dubu. Při výrobě se používají jak kolonové, tak kotlíkové destilační kotle, které mohou většině rumových směsí dodat lepší vyváženost a komplexnost chutí než jediný destilační systém.

Blackwell Rum je nedestilující výrobce stařených rumů. Při výrobě limitované edice 007 a všech rumů pod svou značkou spolupracoval Blackwell se slavnými jamajskými palírnami J. Wray and Nephew, výrobci oblíbených rumů „Uncle Wray“. To naznačuje, že půjde zřejmě o docela povedený rum.

Rum Blackwell 007 Limited Edition 0,7l 40% skladem a navíc dnes 18.5.2024 za akční cenu.

Od svého založení v roce 2008 získala značka Blackwell skromný, ale působivý seznam ocenění, včetně několika zlatých medailí na nejrůznějších rumových soutěžích.

Láhev rumu

Láhev rumu je hodně stylová a zaujala mě i v baru, kde mi barman rum naléval. Je tmavá se s logem 007, pistolí a hezkým „germánským“ nápisem Blackwell. Přiznám se, že jsem docela přemýšlel, že bych si jednu láhev koupil do sbírky už jen kvůli tomu povedenému designu.

Rum ve sklenici

První co mě zaujalo byla hezky tmavá barva. Nikde jsem nedohledal, zda-li je rum dobarven karamelem ale řekl bych, že ano. Vůně rumu je moc příjemná a Jamajku v něm poznáte na první ovonění.

Chuť rumu

A teď přátelé, si sedněte. Protože tento rum je prostě skvělej a předčil moje očekávání. Má se jednat o 2-4 roky starý rum, takže jsem čekal takový ten štiplavý kopanec. Ale ten se nekonal. Rum s tóny dřeva je na ten věk a na tu cenu zkrátka pecka.

Závěr

Za mě je to hodně povedneý rum, který by měl ochutnat každý milovník Jamajky. Ta cena je prostě fér a rum může konkurovat mnohem dražším láhvím.

Naše hodnocení

Last modified: 6. 10. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X