Recenze kávy Black Insomnia

Všechny příspěvky

Káva Black Insomnia

Možná si teď ťukáte na čelo a ptáte se, proč cpu na web o rumu recenzi kávy? Protože káva k rumu prostě patří. A to teď nemám na mysli tuzemák v turku. Mám na mysli kultivované popíjení kvalitních rumů s výběrovou kávou. Káva nechá vyniknout rumu jeho doposud skryté chutě a naopak to platí úplně stejně. Takže dneska se podíváme na jednu kávu, která mě tak trochu dostala do kolen.

Nejsilnější káva na světě

Jakmile je u něčeho napsané, že je to nejlepší, nejsilnější, nejvíc cool apod., tak mě to většinou nechává chladným. Ale u kávy jsem tohle spojení zatím nikdy neslyšel. A protože kávu mám velmi rád a utrácím za kvalitní kávu nemalé peníze, tak jsem zpozorněl. Nejsilnější káva na světě? Tohle mě fakt zaujalo. A tak jsem klikl na reklamu a už mě měli. Na e-shopu kávy black Insomnia jsem se dočetl, že se jedná o vůbec nejsilnější kávu na celičkém světě a že na to má tahle káva certifikáty. A tak jsem si jedno balení objednal a teď se s vámi podelím o recenzi této kávy.

Něco málo o kávě Black Insomnia

„Spi, až když chceš, ne když musíš.“ To je slogan, který na vás vyskočí na e-shopu prodejce kávy Black Insomnia. Je to docela chytlavé heslo a na mě rozhodně zafungovalo. Kávu piju nejen pro její chuť ale samozřejmě také pro její kofeinový účinek. A občas toho kofeinu potřebuju opravdu hodně a tak mě zajímalo, jak moc silná je tahle káva. Rodištěm kávy Black Insomnia je Kapské město v Jihoafrické republice. Tam to všechno vzniklo a tam se zrodila tahle extrémně silná káva.

Black Insomnia znamená v překladu černá nespavost a tuhle kávu má na svědomí Sean Kristafor, který ji v červnu roku 2016 představil veřejnosti. Pak už to mělo docela rychlý spád a káva Black Insomnia se začala prodávat do 22 zemí světa. Rychle si tohle kafíčko získalo své fanoušky a nyní si tuto kávu můžeme koupit i v naší milované České republice.

Cílem pana Seana Kristafora bylo vytvořit velmi ale opravdu velmi silnou kávu s vysokým obsahem kofeinu, která překoná obsahem kofeinu všechny ostatní kávy. Zároveň ale autor chtěl, aby byla káva maximálně chutná a aby měl člověk z jejího pití také chuťový požitek.

Jakto, že je tahle káva tak silná?

Extrémní obsah kofeinu v kávě Black Insomnia je zajištěn správnou volbou odrůd kávy. Jde totiž o směs arabiky a robusty. Robusta se ve světě moc nepije, protože je silnější, než arabika a není tak chutná. Ovšem chytré hlavy z jižní Afriky objevily chutnou odrůdu robusty a smíchaly ji s arabikou v poměrou 80% robusty a 20% arabiky. Navíc pak tuhle směs nechali pražit v Německu za dohledu vědců staroitalským stylem, což mělo za následek to, že je káva nejen silná ale i chutná.

Káva Black Insomnia skladem a navíc dnes 1.12.2023 za akční cenu.

Nejsilnější káva na světě

Káva Black Insomnia je všem, kteří potřebují a nebo chtějí pořádnou dávku kofeinu. Tahle kávička totiž obsahuje 140 mg kofeinu na šálek (44 ml). Sean Kristafor to má podloženo laboratorními testy, které si nechal vypracovat. Než přišel se svou kávou Black Insomnia, tak se nejvyšším obsahem kofeinu pyšnila káva Death Wish Coffee. Tahle káva obsahuje 90 mg kofeinu v šálku. Což je oproti 140 mg docela mzanedbatelné množství. Black Insomnia je prostě extrémní káva.

Black Insomnia vs ostatní kofeinové nápoje

Hodně zajímavá je srovnávací tabulka, kde si můžete porovnat kávu Black Insomnia s jinými typy kávy ale také dalšími kofeinovými nápoji. To si pak člověk snadněji udělá obrázek o tom, jak je na tom tato káva v porovnání s ostatními.

KávaMnožství kofeinu v šálku (44 ml)
Espresso60 – 80 mg
Death Wish90 mg
Black Insomnia (Espresso á 7 g)150 mg
Red Bull32 mg
Starbucks (Doubleshot)57,29 mg
Coca-Cola9,6 mg

Jak velké množství kofeinu už je škodlivé?

Tuhle informaci jsem si zkoušel googlit a našel jsem vesměs informace o tom, že denní dávka kofeinu by neměla překročit 400 mg. Jenže každý jsme jiný, někdo váží méně, někdo více a někdo zvládá kofein lépe a někdo hůře. Takže si myslím, že tahle cifra je hodně orientační. Ale je z ní patrné, že Black Insomnia ji v jednom espressu nepřekročí. I tak by se to ale nemělo s touto kávou přehánět. Raději začněte s menšími dávkami. Menší šálek se 14 gramy kávy totiž už obsahuje 300 mg kofeinu a velký šálek s 28 g kávy dokonce 600 mg kofeinu. Takže lidičkové zlatí, hlavně opatrně.

Káva Black Insomnia

Nabídka kávy Black Insomnia obsahuje vlastně jen možné 3 varianty. Můžete si koupit zrnkovou kávu, mletou kávu a nebo kapsle pro Nespresso© kávovary. Já jsem si koupil zrnkovou kávu, protože mám rád ten proces mletí a přípravy kávy. A navíc čerstvě namletá káva je prostě nejlepší.

Jak si doma připravíte Black Insomnia?

Je to jenom na vás. Hned na začátku bych teda zavrhl českého turka, to je prostě prasárna. Jinak je ale tahle káva vhodná snad na všechny typy přípravy. Já si dělám kávu přes AeroPress a nebo dripper Hario V60. Ale díky nabídce kapslí si můžete Black Insomnia dopřát i z Nespressa. Jenom dodám, že kofein začne účinkovat tak půl hodiny po požití této kávy. Takže pokud se chystáte na nějakou činnost, kde se potřebujete soustředit a nebo chcete být bdělí, tak si kávu dejte půl hodinky předem.

Recenze kávy Black Insomnia

Kávu jsem objednal normálně z oficiálního e-shopu. Cenovka jednoho balení je 399 Kč což není málo ale není to ani nějak extrémně moc. Kupuju i mnohem dražší kávy. Navíc tohle není zamýšlený jako kafe, který si budete dávat 3x denně a pak ještě na chuť před spaním. To by vás asi rychle vystřelilo do vesmíru.

Káva přišla za 2 dny, takže to byl docela fičák. Byla skvěle zabalená, až mi bylo toho papíru ve výplni líto. Ale aspoň se cestou kávě nic nestalo a výplň můžu zase poslat dál.

První ochutnávka

Kávu jsem si připravil hned, jak mi přišla. Fakt jsem byl docela nedočkavej. Už když sáček s kávou otvíráte, tak vás musí zaujmout to silné aroma. Neskutečně to kafe voní. Hodně silně a hodně příjemně sladce. Odvážil jsem si 10 g kávy a připravil jsem si vodu. Kávu jsem pak připravil na V60. Káva krásně voní oříšky a čokoládou a stejně tak i chutná. Je příjemně hořká ale jen tak decentně a v chuti je znát stále ona čokoláda. Pro milovníky kávy s vyšší aciditou to nebude ale já chuť hodnotím velmi kladně.

Jaký byl účinek?

To vás určitě zajímá nejvíc, že? Byla to síla, srdce se mi docela rozbušilo a byl jsem jakoby mnohem čilejší. Takový ten nejsilnější efekt jsem začal pociťovat opravdu cca po půl hodině po vypití šálku kávy. Šel jsem si pak zaběhat a zdálo se mi, že můžu oběhnout svět. Teď to vypadá, jako bych popisoval nějakou zakázanou látku ale ne, je tomu skutečně tak. Ta dávka kofeinu je zkrátka extrémní a člověka to dost nakopne. Nevím, jak bych se choval, kdybych si udělal třeba kávu z 20 g. Zatím jsem na to neměl odvahu. Ale co jsem zkusil, tak byla dávka 7 g na espresso a k tomu jsem si dopřál skleničku Plantation 20th Anniversary XO. Tyhle dvě dobroty se skvěle chuťově doplňovaly. Ale uporňuju, že to chce začínat opravdu s menšími dávkami jak kávy, tak rumu.

Závěr

Jsem nadšený! Za ty peníze to stojí. Ať už potřebujete nakopnout do fitka a nebo povzbudit do práce, tak tahle káva je zkrátka skvělou volbou. Nebude úplně na popíjení s rumíkem ale do recenze jsem ji zařadil, protože chuťově je zkrátka vyjímečná.

Naše hodnocení

Last modified: 6. 10. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X