Recenze rumu Ron Esclavo Sherry Cask 12y

Přátelé, milí a ctění rumaři a vážení alkomilci! Dnes tu pro vás mám takovou kratičkou recenzi jednoho méně známého rumu. Tím rumem je 12 letý Ron Esclavo Sherry Finish pocházející z Dominikánské republiky. Jak tento dominikánský rum chutná? Měli byste jej zařadit do sbírky nebo alespoň ochutnat? To se dozvíte v této recenzi.

Přiznám se, že o historii a výrobě tohoto rumu jsem moc informací nenašel. Recenzi vlastně píšu jen díky tomu, že si kamarád láhev Ron Esclavo Sherry Finish koupil a měl jsem možnost tento rum ochutnat při jedné společné degustaci. Rum lze celkem v pohodě zakoupit na většině českých e-shopů ale recenzí jsem k němu našel minimum – a to i ve světě.

Co o rumu říká výrobce?

Ron Esclave v edici Sherry Cask Finish je dle výrobce jeden z nejlepších blendů na světě. To je hodně odvážné tvrzení, že? Ron Esclavo Sherry Finish je stařen v sudech z amerického dubu a následně je převezen do Evropy, kde dále zraje. Nedočetl jsem se, v čem přesně dále zraje a jak dlouho, takže tuto informaci vám bohužel neposkytnu. Blend tvoří směs rumů, kdy nejstarší má až 12 let. Výrobek je na konci posledního roku zrání umístěn do sudů po sherry. To dodá rumu jeho zabarvení a samozřejmě to také poznamená samotnou chuť.

Vůně rumu

Vůně rumu je ze začátku pronikavě a štiplavě alkoholová. Proto doporučuji rum nechat chvíli odstát ve skleničce a počkat s degustací. Ideálně samozřejmě při pokojové teplotě. Pak už můžete ucítit bobulovité ovoce ve spojení s dřevitými tóny a karamelem. Vůně je skutečně zajímavá a příjemná.

Chuť rumu

Tak a jdeme degustovat. Na tuto část se určitě každý těší nejvíc. A je to škoda protože mě osobně často víc překvapí vůně, než pak samotná chuť rumu. Nicméně zde byla překvapením i chuť. Tak je hned ze začátku velmi příjemná. Je lehce nasládle zaoblená s mírným přechodem do dřevité, až kořenité chuti. Člověk by tu chť přirovnal k whisky a sherry říznuté nějakým ovocem.

Ron Esclavo Sherry Cask 12y 0,7l 46% L.E. skladem a navíc dnes 18.5.2024 za akční cenu.

K závěru je chuť lehce kořenitá s nádechem kouře. Je to neuvěřitelný kolotoč chutí a byl jsem překvapený, jak mě tento rum bavil. Na začátku je příjemně sladký ale pozvolna se mění v dřevité poblouznění říznuté sherry a ovocem.

Závěr

Pro mě byl tento rum rozhodně velkým překvapení. Na to, že má 46% alkoholu se pije překvapivě až moc dobře. A ta chuť je skutečně zajímavá. Pokud budete mít možnost, tak doporučuji Ron Esclavo Sherry Finish ochutnat. Člověk by řekl, že jej už nic nepřekvapí ale opak je pravdou.

Naše hodnocení

Last modified: 6. 10. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X