Rum Don Papa v akci? Phenomen rum vás překvapí

Rum Don Papa v akci? Phenomen rum vás překvapí

Je léto a tak si nejspíš užíváte pěkně vychlazené drinky a ke slovu možná přijdou i doslazované rumy, které se prostě k večerním grilovačkám skvěle hodí. Jedním z takových rumů je i rum Don Papa. Je to rum, který se prodává v průměru za 900 Kč, což není málo. Jedna láhev věšinou během griování padne velmi rychle, zvlášť pokud se sejde parta kamarádů a tak člověk přemýšlí, jaký jiný levný rum koupit. Přátelé rumaři, objevil jsem něco, co jsem objevit neměl. Hledal jsem Rum Don papa v akci a přitom jsem si psal s kamarády rumaři. A tu mě jeden navedl do Lídlu, že tam mají rum za dvě stovky, který chutná jako Don Papa. Nevěřil jsem ale zkusil jsem to. Koupil jsem Lídl rum s názvem Phenomen a nevěřil jsem svým očím. nebo vlastně jazyku.

Zaběhl jsem do nejbližšího Lídlu a skutečně jsem tam rum Phenomen našel. Stál mě 249 Kč za láhev o objemu 0,5l. Zkoušel jsem si něco o rumu najít ale marně, internet mlčí a najdete jen stránky Lídlu s krátkým popisem rumu. Ten nám říká následující:

Myšlenka PHENOMEN je jednoduchá: vzít jen to nejlepší a dokonale to zpracovat. Nic víc! PHENOMEN je vyroben pouze z těch nejlepších surovin a s nejvyšší řemeslnou kvalitou. Rum PHENOMEN se pečlivě destiluje z nejlepší cukrové třtiny z vybraných proveniencí metodou kolonového destilačního kotle. Nesrovnatelný zážitek z vůně: jemná a měkká na jazyku, velmi aromatická a ovocná v nose, s jemnými tóny sultánek a kakaa a dlouhotrvajícím nádechem vanilky.

Dále je na láhvi složení a informace o výrobci: Kategorie: Kořeněný rum – Typ/obchodní označení: lihovina – Země původu: Německo – Velikost balení: 0,7 l láhev – Obsah alkoholu: 40,0 % obj. – Výrobce: Pabst & Richarz Vetriebs GmbH, Sollingweg 41, DE-32427 Minden.

Zkoušel jsem si hledat stránky výrobce ale o tomto rumu tam není žádná zmínka. Je to takový záhadný rum. Nedozvíme se ani odkud pochází třtina, ani kde rum zrál. Ale to nevadí, pustme se do degustace.

Láhev

Láhev je hodně povedená. Na tmavé etiketě je vyobrazen květ vanilky, třtiny a sudu. Osobně tu etiketu hodnotím jako moc fajn a za tu cenu je ta láhev opravdu skvělá. Dokonce je uzavřena gumovou zátkou, místo levného šroubovacího uzávěru.

Na zadní straně je etiketa s popisem rumu. Moc informací původu rumu se zde ale nedočtete.

Barva

Barva rumu je příjemně tmavá. Pokud se podíváte na etiketu, tak zjistíte, že rum je dobarven karamelem. S tím se ale u rumu za cenu 249 Kč asi počítá.

Vůně

A teď tedy k vůni. Přátelé, pokud máte rádi rum Don Papa, tak si sednete doslova na zadek. Ta vůně totiž připomíná skutečně náš oblíbený rum Don Papa. Není ale tak výrazná a sytá. Převládá spíše vanilka a cukr. Nicméně, a to se zase opakuji, za tu cenu je to prostě takový levný Don Papa.

Láhev a tuba rumu Don Papa 7y

Don Papa 7y skladem a navíc dnes 30.11.2023 za akční cenu. Využijte této nabídky, která je platn pouze dnes, a pořiďte si tento skvělý rum za absolutně neodolatelnou cenu.

Chuť

První ochutnání bylo velký šok a měl jsem pocit, že opravdu piju Don Papa. U další skleničky už jsem tolik nepanikařil a všímal jsem si rozdílů. I v chuti převládá cukr a vanilka ale cítit jsou i oříšky a snad i trochu švestky. Rum mi přijde pocitově stejně sladký, jako Don Papa. Ale není tak aromatický. Na to, že má 40 %, tak se pije velmi dobře a nijak na jazyku neštípe. Je to pití vhodné i pro dámy.

Závěr

Pokud máte rádi sladké rumy a zejména pak rum Don Papa, tak vám mohu Lídl rum Phenomen jen a jen doporučit. Asi to nebude pití pro každý den ale ke grilovačce a posezení s kamarády je tenhle rum jako stvořený.

Naše hodnocení

Last modified: 15. 6. 2022

X