Kraken Black Spiced Rum a jeho recenze

Rum Kraken a jeho recenze

Určitě jste už někde na obrázku nebo ve filmu tu smrchu s chapadlama viděli. Většinou si tam pěkně dává pár zoufalých námořníků a nebo tím svým slizkým chapadýlkem obšťastňuje nebohou krásku, kterou se snaží vysvobodit nějakej udatnej hrdina. Ta mrcha s přísavkama na chapadlech se jmenuje Kraken. Ale Kraken je taky jeden zajímavej levnej rum, kterej si tady dneska pěkně zrecenzujeme.

Kraken není jen mořský netvor větším než menším množstvím končetin ale také značka kořeněného rumu. Je to jeden z nejprodávanějích rumů v Česku. Najdete jej i ve většině supermarketů a jeho cena extrémně nízká na to, jaký je – seženete jej zpravidla kolem 500 Kč. Má mnoho fanoušků ale také mnoho odpůrců. Někteří rumaři nad ním ohrnují nos ale pro většinu lidé je to hodně dobré pití se zajímavou chutí. Ale nepředbíhejtme.

Chobotnice s názvem Kraken Black Spiced Rum

Kraken Black Spiced Rum je směs karibských pot-still rumů, ke kterým se přidává 13 tajných ingrediencí. Ano, jsme zase u tajných ingrediencí. Už jsem o tom psal u mnoha rumů. Autoři si zkrátka často myslím, že když napíší, že ingredience je tajná, tak to přidá rumu nějak na hodnotě. Prd. Nás zajímá přece hlavně chuť. Ta prodává. A pak taky samouzřejmě cena. Tmavá barva rumu je připisovaná inkoustu, který Kraken používá, aby oslepil a oblbnul své oběti. Nás oblbne a oslepí především nadměrné množství této sladké dobroty. A reálnější verze je pak ta, že tmavé zabarvení rumu je způsobeno karamelem, kterým je rum dobarven.

Láhev rumu Kraken Black Spiced

Jsem docela úchyl na hezky provedené láhve a etikety a tak mě láhev rumu Kraken upoutala hned na první pohled. Je fakt povedená a ani za tak nízkou cenu nebude ve vitríně dělat rozhodně ostudu. Jedná se o repliku starých viktoriánských láhví. Láhev má dvě ouška pro snadnou manipulaci a její etiketu zdobí grafika obří krakatice a uchvácené lodi. Místo té lodi si klidně představte sebe po vypití láhve této sladké dobroty. Námořníci dřív ona ouška používali k tomu, aby mohli láhve snadno připevnit lany a zajistit proti převrhnutí, když se do lodi opřely vlny.

Vůně rumu

Rum je aromatický tak akorát, nečekejte příval vůní jako třeba u rumu Don Papa. Nicméně vůně je příjemná. Můžete ucítit pepř hřebíček, zázvor, vanilku a lehce i rozinky.

Barva rumu

Barva rumu je, jak už jsem psal, temně tmavá. Očividně je rum hodně dobarvený ale to není nijak na škodu. Naopak, příjemně to dotváří celkový dojem z tohoto rumu.

Vyzkoušejte třeba Red-Eyed Kraken s kávovým likérem, chlazeným espressem a špetkou kajenského pepře.

Kraken Black Spiced Rum skladem a navíc dnes 23.2.2024 za akční cenu.

Jak chutná Kraken Black Spiced Rum?

Podle vůně byste čekali příval výrazných chutí, jako třeba u Bumbu rumu. Opak je ale pravdou. Kraken Black Spiced Rum je hodně jemný rum a chutě si v nem tak nějak hledáte. Je to hledání všech chapadel chobotnice. A je to příjemné hledání. Vaše chuťové pohárky šmátrají a vybírají si ty zajímavé tóny a přiřazují jim různá pojmenování. Na patře je tento rum příjemně sladký s výraznými tóny vanilky, zázvoru a pepře. Cítit ale můžete i kávu a čokoládu. Rum je sice kořeněný ale velmi decentně. Nutno dodat, že výrobce byl nařčen, že je rum dochucován umělými přísadami a tak se výrobce rozhodl zveřejnit část ingredincí. Nic umělého mezi nimi nebylo.

Namixujte si svůj mix

Kraken Black Spiced Rum se díky své specifické a velmi zajímavé chuti skvěle hodí také do koktejlů. Nejlepší bude asi jako součást long drinků, kdy jej namixujete s kolou, nebo jiným sladkým lepidlem. Vyzkoušejte ale i Red-Eyed Kraken s kávovým likérem, chlazeným espressem a špetkou kajenského pepře. Nicméně rum Kraken je skvělý i tak, na běžné popíjení.

Závěr

Za mě je to skvělý rum. Za ty peníze tedy. Já si bez něj už ani nedokážu představit vánoční večíky. A nebo takové to zimní popíjení s kamarády. Díky jeho jemné chuti jej v pohodě zvládnou i děvčata a ani zpravidla nepoznají, že pijí 40% rumík.

Naše hodnocení

Last modified: 6. 10. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X