Rum The Demons Share a jeho recenze

Rum The Demons Share a jeho recenze

V předchozích recenzích jsem tu představil řadu méně sladkých nebo nedoslazovaných rumů. Rumaři ten pojem nemají rádi ale musím to zkrátka napsat – „suchých“ rumů tu bylo tedy docela dost. Pojďme se zase podívat na zoubek nějakému sladkému rumu. Tím vyvoleným bude dnes rum The Demon’s Share. Jde o jeden z hodně oblíbených rumů na české rumové scéně ale i ve světě. Rum The Demons Share má v nabídce snad většina barů, takže není problém jej ochutnat. A pokud máte rádi rumy typu Don Papa, Bumbu rum apod., tak byste tento sladký rum rozhodně měli také ochutnat.

Rum The Demons Share jsem měl již nesčetněkrát. Pokud máte rádi sladké rumy, stejně jako já, tak na tento rum zkrátka chtě nechtě brzy narazíte, protože vám jej lidé budou doporučovat a nabízet. Je to navoněný sladký rum, který musí zachutnat každému cukrovkáři.

The Demons Share rum aneb panamský navoněný rum

Z čeho se vlastně tento rum skládá a jak se vyrábí? The Demons Share rum je namíchán z šestiletých panamských rumů, které zrají v sudech z amerického dubu. Tyto rumy jsou posléze blendovány do výsledného „mixu“ s označním The Demons Share. The Demons share se řadí mezi tmavé panamské rumy.

Jak vypadá láhev?

Vypadá parádně! Je krásně přepláacaná, zkrátka taková, jak má být dle mého pokřiveného vkusu. Miluju tyhle láhve s graficky vymazlenýma etiketama. Láhev je bytelná a hrdlo poměrně široké. Zdobí ji etiketa se zobrazenými ďáblíky. Jsou to čerti, kteří vás nutí stále pít. Určitě je všichni znáte a nesčetněkrát jste se s nimi setkali. A kdo je ještě neviděl, ten je určitě potká – chce to jen vytrvat a pořádně pít. Etiketa vypadá, jako kus starého pergamenu. Špunt je korkový a víčko dřevěné. Špunt se mi zatím nikdy nepovedlo zalomit, což hodnotím kladně. Poslední dobou se mi to totiž daří hlavně u dražších rumů docela často. Asi málo piju a korek vysychá. Musím to napravit.

Jak rum voní?

Pokud rum otevřete, tak vás doslova sejme šťavnatá květinová vůně, která je pro tento rum hodně specifická a nezaměnitelná. Najednou se vám po pokoji rozrostou záhony tropických květin a budete se cítit jako v ráji. Vůně je neskutečně sladká a tak nějak nám dává vědět, že chuť bude hodně podobná. Vůně je docela těžká a pokud jste příznivcem nedoslazovaných a nearomatizovaných rumů, tak budete možná ze začátku lehce zaskočení. Prostě vás posadí na zadek a budete přemýšlet o tom, jestli máte pořád dokola jen nasávat tu vůni a nebo jestli se už máte zkusit napít a ochutnat ten rum. Život je těžký a některá rozhodnutí zkrátka nejsou vůbec jednoduchá.

Rum Demon’s Share 0,7l 40% skladem a navíc dnes 13.4.2024 za akční cenu.

Jak rum The Demons Share chutná?

Připravte se na docela pořádnou dávku cukru. A to doslova. Nemusím asi dodávat, že když s rumem zakroužíte v rumové skleničce, tak slzy na skle zůstanou už na věky. Cukr tam prostě je a je ho tam hodně. Barva je nádherná a připomíná barvu karamelu. Tak a jdeme na to. Ochutnávka rumu není po ovonění žádým překvapení, rum chutná tak, jak voní. Sladce, květinově s tóny vanilky, dřeva a karamelu. Chuť je hodně intenzivní a sladká. Někdo si rum nechává chvíli odstát, aby se uvolnilo ono aroma. Já si k rumu vždy popíjel sklenku vody. Rum nijak nepálí a neštípe, takže je vhodný i pro dámy. Já zvládnu vždy tak maximálně jednu nebo dvě skleničky. Je to hodně sladký rum ale jak jsem naznačil výše, milovníky sladkého zkrátka potěší svou intenzivní chutí.

Závěr

Tenhle rum nesedne každému. Je zkrátka docela sladký a hovně navoněný. Je jako stvořený pro milovníky dochucených rumů se sklonem k sladkému. Já jej piju bez problémů, protože mám sladké rád ale kamarádi rumaři na něj mají hodně rozporuplné názory. Nicméně jej doporučuji alespoň v baru ochutnat. Slyšel jsem přirovnání, že je The Demons Share hodně podobný rumu Don Papa ale já osobně tohle musím vyvrátit. Don Papa je rozhodně uhlazenější a vždy bych dal přednost právě rumu Don Papa.

Naše hodnocení

Last modified: 6. 10. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X