Jak chutná rum Plantation Isle of Fiji?

Jak chutná rum Plantation Isle of Fiji?

O rumu Plantation Isle of Fiji jsem zatím jen četl a doposud jsem neměl možnost jej ochutnat. Mnohokrát jsem narazil na Facebooku na hodnocení Plantation Isle of Fiji a pokaždé mě zaujalo, že buď dotyčnému chutnal a degustátor jej hodnotil jako dokonalost a úplné blaho nebo naopak nechutnal dotyčnému vůbec. Neexistovalo žádné neutrální hodnocení typu „neurazí ale ani nenadchne“. A protože miluju zajímavé chutě a tenhle rum mě lákal, tak jsem hned využil slevové akce a koupil jsem jej.

Zajímavý byl popis na e-shopu, který říkal, že rum Plantation Isle of Fiji je „Óda na krásu Fidži ostrovů“. Proto jsem taky neodolal. Představoval jsem si rum podobný chuti Don Papa, prostě sladkou exotiku (tady vidíte, jak dobře funguje popis u produktu na e-shopu). Chuť pro mě byla ale velkým překvapením. Nicméně o tom až za chvíli.

Výroba rumu

Rum Plantation Isle of Fiji se vyrábí pomocí tradičních technik z místní fidžijské cukrové třtiny. Nejprve tento rum zraje v tropickém klimatu na Fidži cca 2 až 3 roky v sudech po bourbonu. Pak se rum stěhuje na jihozápad Francie a následuje druhé zrání zhruba 1 rok v sudech z francouzského dubu. Tato metoda dvojitého stárnutí ve spojení se znalostmi výrobců z Fidži, vytváří rum s unikátní chutí, který jen tak s nějakým jiným rumem nezaměníte.

Láhev rumu Plantation Isle of Fiji

Plantation má láhve opravdu propracované, zvláště pak etiketu a tahle láveh není vyjímkou. Jsem příznivcem jak minimalistického designu, tak bohatého a propracovaného – pokud se podaří. Moc se mi líbí například etiketa rumu Don Papa a láhev rumu Platnation Isle of Fiji je na tom podobně. Na etiketě najdeme vyobrazenou pestrobarevnou flóru a faunu ostrova Fidži. Jsou tam zaznamenány různé orchideje, papoušek a pak leguán, který teda podle mě na Fidži nežije ale asi se tvůrci etikety líbil a tak tam prostě taky je. Láhev je obepletena lýkem, což jí dodává ještě víc na exotickém dojmu. Zátka je klasicky korková.

Vůně a barva rumu

Jedná se o poměrně mladý rum a tam barva není příliš tmavá – rum má zlatou barvu, resp. bych ji přirovnal ke světlejšímu jantaru. Vůně rumu je hodně intenzivní. Ze začátku v rumu cítím melasu, med a hrušku. Po chvíli lze rozeznat také nádech kouře a lehce i vanilku. Přiznám se, že jsem čekal spíš vůni podobnou Bumbu rumu apod. – zkrátka šťavnatou exotiku.

Jak chutná rum Plantation Isle of Fiji?

Tak a jdeme na chuť. Přátelé, tohle bylo obrovské překvapení a šok. Já od toho rumu fakt čekal nějakou sladkou exotiku a ona přišla rána v podobě dubových sudů a kouře. Popisy v e-shopech tvrdí, že máte cítit „vanilkový fondán, med, zázvor a ovocné tóny švestek a kokosu„. Ani prd, já tam prostě cítím v převaze kouř a dubové dřevo. Je to jakoby se tam praly dvě různé chutě – nádech whisky a tóny bourbonu. Závěr je docela dlouhý a lze v něm již rozeznat sušený banán ale opět na křídlech bourbonu a kouře. Tenhle rum si prostě říká o hromadnou degustaci a diskuzi s kamarády. Nechte si jej převalovat na jazyku, přičchávejte k němu a pak sem do komentáře napište váš názor.

Rum Plantation Isle of Fiji skladem a navíc dnes 25.2.2024 za akční cenu.

Závěr

Moje láhev rumu Plantation Isle Of Fiji 0,7L 40% mě pěkně překvapila. Tahle mrška chce být ochutnávána pořád dokola a dokola. Ale chce to nechat si mezi degustací pád dní rozestup. Uvidíte, že další dny vám bude chutnat úplně jinak, než při prvním ochutnání. Za mě je to parádní rum v dané cenové relaci. Navíc ta láhev je prostě krásná a bude ozdobou každé sbírky.

Další recenze rumů Plantation

Naše hodnocení

Last modified: 6. 10. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X