Jamajská káva s rumem

Recepty, Všechny příspěvky

Jamajská káva s rumem

Dle vaší odezvy vás moje rumové recepty baví a tak budu pokračovat v jejich publikování. Rum je součástí jídel, cukrovinek a nápojů snad od té doby, co byl objeven a dostal se mezi lidi. Já sám miluju rumové krémy, kompoty s rumem a cukroví. Ale rum je také skvělou ingrediencí do horkých nápojů. Každý asi zná grog nebo čaj s rumem ale znáte jamajskou kávu s rumem?

Jamajská káva

Jamajská káva s rumem je jako stvořená do studených podzimních a zimních měsíců. Káva vás příjemně nakopne a rum zase hezky zahřeje. Já si ji dopřávám na chalupě, pěkně po obědě u knihy nebo u filmu. Jsem vášnivým milovníkem kvalitní výběrové kávy ale na tuto kávu vám stačí i obyčejná zrnková káva ze spermarketu. Chuť kávy celkem spolehlivě přebijete rumem a šlehačkovou. Doporučuji vybírat spíše výraznější kávu a udělat ji o něco silnější. Já espresso nepiju, připravuju si kávu na filtru V60 nebo pomocí AeroPressu ale jamajskou kávu připravíte pohodlně i z espressa.

Ingredience na jamajskou kávu

  • Hrnek vaší oblíbené kávy
  • 2 lžičky cukru
  • 0,2 cl rumu
  • Šlehačka

Postup přípravy

1. Připravíme si svou oblíbenou kávu a připravíme ji o něco silnější.
2. Přidáme cukr a rum.
3. Dozdobíme šlehačkou a případně i trochou kakaa nebo nastrouhanou čokoládou.

Doporučení

Já používám světle praženou Etiopii ale kolegovi zase chutná Kolumbie, která nemá tak vysokou aciditu. Také hodně záleží, jaký použijete rum. Mně v kávě chutná spíš sladší rum, takže třeba Diplomatico je do mé jamajské kávy ideální. Správně byste ale měli použít spíš nějakou Jamajku, třeba takový rum Appleton. Pokud jste echt gurmáni a milovníci sladkého, tak si k této kávě dopřejte máslovou sušenku a pralinky. To pak budete teprve chrochtat blahem a vpomenete si na mě.

Naše hodnocení

Last modified: 13. 10. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X