Recenze levného rumu Bacardí Carta Oro

Jeden povedený rum Bacardi jsem tu už recenzoval. Nicméně se jednalo o trochu dražší kousek a tak bych se chtěl dnes podívat na zoubek jednomu jeho levnějšímu bratříčkovi. Nebudu se zde tedy moc rozepisovat o historii této značky. Bacardi rumy ochutnal zřejmě asi každý. Patří mezi nejprodávanější rumy na světě. Takže pojďme rovnou na věc.

Něco málo o rumu

Bacardí Gold se pije dobře. Je v něm trochu dubu a drsnost, která je pravděpodobně důsledkem dřevěného uhlí použitého k filtraci. V ústech není chuť rumu příliš výrazná a její chuť tropického ovoce je mírná. Proto je určeno Bacardi k míchání, ne k popíjení, a jako taková je docela funkční. Dá se z něj připravit vynikající Cuba Libre a velmi dobré Daiquiri nebo Mojito. Je levný a odvede svou „práci“ drinku skvěle.

Přesto existují lepší rumy v cenové relaci do 500 Kč, především Eclipse od Mount Gay. Většina levných značek však obsahuje buď kořeněné rumy, nebo cukr a další umělá aromata přidaná po destilaci. Stejně jako Mount Gay, ani Bacardí Gold nespoléhá na přidaný cukr, což je spolu s jeho prakticky univerzální dostupností velké plus. Potřebujete v nouzi rum na večírek? Bacardí vám kryje záda.

Láhev rumu

Láhev je taková klasika od Bacardi. Vysoká kulatá láhev s výrazným logem ovocného netopýra. Neurazí ale ani nenadchne. Nicméně se jedná o levný rum za pár stovek, takže asi nelze čekat zázraky.

Rum ve sklenici

Barva rumu připomíná světle zlatavý jantar. Vzhledem k tomu, že rum je poměrně mladý a filtrovaný dřevěným uhlím, může být barva výsledkem karamelového barviva přidaného pro zajištění konzistentního odstínu. Nicméně je barva příjemná a uvidíte, že v rumové sklenici si s rumem budete dlouho pohrávat a sledovat odrazy světla na jeho hladině.

Vůně rumu

Vůně je lehká a nese s sebou příjemné tóny ananasu, karamelu a náznaky dubu spolu s přiměřeným množstvím alkoholu.

Chuť rumu

Cítit je víno s vanilkou a lehkými tóny tropického ovoce (ananas, banán, kokos), s lehce drsnou trpkostí, která může pocházet z dřevěného uhlí použitého při filtraci nebo z nedostatečného zrání – Bacardí Gold je mladší než dva roky. Dub a dřevěné uhlí zůstávají v krku ještě dlouho poté, co sladší chutě vyprchají.

Bacardí Carta Oro skladem a navíc dnes 22.5.2024 za akční cenu.

Závěr

Bacardí Carta Oro bych nedoporučil k popíjení, protože má mírně ostrou trpkost. Není však závislý na přidaném cukru jako jiné rumy v této cenové kategorii a je to spolehlivý a cenově dostupný rum na večírky, který můžete použít do míchaných nápojů, jako je Cuba Libre nebo Daiquiri.

Zajímavost

Bacardí je tak všudypřítomný v barech, obchodech s alkoholem, supermarketech, klubech a domácnostech po celém světě, že se zdá být nemyslitelné, aby nebyl nejprodávanější značkou rumu na světě. Nicméně tomu tak není. Toto prvenství ve skutečnosti náleží filipínskému Tanduay, který v roce 2020 celosvětově překonal prodej Bacardí o více než šest milionů beden.

Naše hodnocení

Last modified: 2. 12. 2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X