TOP 10 rumů do 1500Kč

Porovnání kvality a samotné chuti rumu je zpravidla velmi subjektivní záležitostí. Co chutná jednomu, nemusí chutnat druhému vůbec. Právě proto jsme se s kolegou rozhodli pro vás sestavit žebříček našich nejlépe hodnocených rumů do 1500 Kč podle hodnocení běžných uživatelů specializované rumařské stránky rumratings.com. Pro lepší orientaci, uživatelé mohou hodnotit rumy známkami od 1 do 10, přičemž 10 je nejkvalitnější rum. V žebříčku se (ne)nacházejí rumy, o kterých byste to možná neřekli. Dost bylo ale zbytečných slov, pojďte si projít žebříček 10 nejlépe hodnocených rumů a třeba se v tomto žebříčku inspirujete a pořídíte si také nějaký kvalitní rum za rozumnou cenu.

10. Admiral Rodney Rum (7,8 / 10 b, 111 hodnocení)

Do první desítky se vešel i rum ze Svaté Lucie, konkrétně rum Admiral Rodney, který je hodnocen jako jeden z nejjemnějších rumů na světě. Blend s průměrnou dobou zrání 12 let vás dostane jantarovou, až mahagonovou barvou, komplexní vůní plnou kandovaného ovoce, datlí a sladkých rozinek. Na jazyku ucítíte podle slov výrobce karamelové crème brûlée s náznaky vanilky. Je to rum, který se těsně vejde do ceny 1500Kč ale určitě stojí za vyzkoušení.

9. Ron Millonario 15 Reserva Especial (7,9 / 10 b, 252 hodnocení)

Peruánský milionářský rum bychom možná čekali na krapet vyšší pozici, protože patří mezi naše nejoblíbenější, umístění v TOP 10 však samozřejmě potěší, i když je tento rum na devátém místě. Rum Millonario 15 si vás podmaní vůní ovoce, kokosu, kakaa, doplněnou o chuť s náznaky hřebíčku, rozinek a karamelu. Rum se vyrábí na 100 letém destilačním přístroji dovezeném ze skotského Glasgowa. Není příliš sladký a jeho chuť je tak akorát vyvážená. Doporučujeme určite tento peruánský skvost vyzkoušet. Nám chutná poměrně dosti a to je co říct, jelikož naše rumové jazýčky jsou již hodně rozmlsané a jen tak něco jim nezachutná. Rozhodně tedy tento rum někdy zkuste alespoň v baru. Designa láhve souzní s názvem rumu a tak je tento rum také parádním tipem na dárek – působí luxusně a chutná skvěle.

8. Austrian Empire Navy Reserva 1863 (8,0 / 10 b, 21 hodnocení)

V hodnocení na rumratings.com lze narazit i na české milovníky rumů. U tohoto rumu například můžete najít recenzi Jardy, která nám přišla dokonale výstižná:“Přesně takto si představuji námořnický rum. Sladký, sytý s výrazným, ale příjemným dojezdem.“ My jen dodáme, že v tomto námořnickém rumu ucítíte melasu, oříšky, kokos a med. Austrian Empire Navy Reserva 1863 je výborná volba na večerní vychutnávání, jakož i přísada do míchaných drinků.

7. Bayou Spiced Rum (8,0 / 10 b, 47 hodnocení)

Tento kořeněný rum z americké Louisiany se pohybuje v cenové kategorii okolo 500 Kč a přesto se umístil na krásném sedmém místě. Tady se krásně ukazuje, že cena nic neznamená a že i levný rum může být kvalitní rum. Umístění rumu Bayou v horní desítce to jen potvrzuje. Člověk někdy ani neví, jaké poklady má na dosah ruky. Své o tom ví i uživatel Jean z Francie, který rum hodnotá takto:“Zajímavá vůně slaného karamelu, prokládána banány a kořenitým zakončením. Dokonale si s Bayou rumem vychutnáte například espresso.

5. a 6. Presidente Martí 23 a 15 Años (8,0 / 10 b)

Prezidentské rumy překvapily. Poměrně neznámá značka od výrobce Oliver y Oliver se umístila velmi vysoko. My však můžeme osmibodové hodnocení potvrdit a odsouhlasit, přičemž nám nezbývá než souhlasit s uživatelkou Joola69, která tvrdí, že jí chuť těchto rumů připomíná kombinaci Diplomático rumu a rumu Pampero Aniversario. Nepříliš sladký a zároveň nepříliš ostrý. Ideálně vyvážená chuť pro popíjení s knížkou a dobrým espressem.

4. Diplomático Reserva EXCLUSIVE (8,1 / 10 b, 1313 hodnocení)

Stará známá klasika, která nikdy nezklame. Poměr cena / kvalita pro rum  Diplomático  Reserva exlusive je v jasné rovnováze, což potvrzuje i hodnocení uživatele LarsF ze Švédska:„Vůně je velmi sladká, plná karamelu, kakaa a vanilky. Na jazyku je rum doslova sametový s jemným náznakem koření na konci. Zakončení je dlouhé, jemné a sladké. Vynikající rum, který stojí za to.“ Nutno dodat, že i v Česku je tento rum jedním z nejprodávanějších a za danou cenu je to to zkrátka skvělá volba.

3. El Dorado 15 Special Reserve (8,1 / 10 b, 497 hodnocení)

El Dorado, v překladu ten zlatý nebo ten pozlacený se právem umístil v první desítce. A právem na přední pozici. Dokonce v první trojce. Rum z Guayanské Demerara cukrové třtiny okouzlí téměř každého milovníka rumů. Steven James z Velké Británie ho hodnotí velmi vysoko, přičemž ho zaujala zejména plné cukrové aroma s výraznými náznaky kandovaného ovoce, vanilky a trochou pepře. Krátký a suchý finiš na jazyku zanechá příjemnou tabákovou příchuť, která pouze podtrhne skvělou vyzrálost tohoto rumu. Je to rum, který v dané cenové kategorii má jen málo konkurentů.

2. Presidente Martí 19 Años (8,2 / 10 b, 41 hodnocení)

Zlatý hattrick je dokonaný. V TOP 10 se umístily všechny rumy Presidente Martí! Uživatel Petr K. z Česka hodnotí všechny aspekty rumu Presidente Martí 19 jako aroma, úroveň sladkosti, chuť, spolu se zakončením jako zcela špičkové a k tomu dodává:“Rum je perfektní na oslavy. Po první skleničce si začnete přát, abyste měli celou láhev pouze sami pro sebe.“ A my to můžeme jen a jen potvrdit. Je to rum, který si velmi rychle zamilujete a věřte nám, že si jej budete objednávat hned po několika láhvích.

1. Plantation XO 20th Anniversary (8,6 / 10 b, 663 hodnocení)

RedBlaze6 z USA označil Plantation XO 20th Anniversary jako jantarovou dobrotu ve stylové láhvi s náznakem kokosu v dokonale vyvážené chuti. My můžeme opět jen souhlasně přikyvovat a doplníme, že v aromatu a chuti objevíte i vanilku, skořici a dotek máslových sušenek. Pokud chcete někoho obdarovat, tento rum najdete také v krásném dárkovém balení se dvěma stylovými skleničkami na stopce. Je to rum, jehož chuť si vás okamžitě získá a který prostě musíte alespoň jednou ochutnat. Osobně si rum Plantation XO objednávám i několikrát ročně. Je to skutečně výborný rum.

Věřím, že vám náš seznam nejlépe hodnocených rumů do 1500Kč byl přínosný a že se vám stane inspirací k nákupu. Jak je vidět, objevily se zde víceméně známé značky jako Diplomatico rumy, Plantation rumy nebo rum El Dorarod. Ale také zde můžete najít méně známé značky rumů, jako například Bayou Spiced Rum nebo Admiral Rodney Rum. Tyto rumy zrovna v Česku moc známé nejsou. Není to námět na degustaci? Ať už hledáte kubánské rumy, karibské rumy nebo dominikánské rumy – ochutnávejte, objednávejte a degustujte, jak to jen jde. Tato doba milovníkům rumů přeje. Tolik značek a rumů, jako je dnes na trhu, nikdy dříve rumaři k dispoziic neměli. A pokud máte tip na zajímavý rum, tak se o něj podělte v komentářích.

Mrkněte i na další rumové žebříčky

Naše hodnocení

Last modified: 6. 10. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X