TOP 10 nejprodávanějších rumů v roce 2020

Přátelé, rok 2020 nám pomalu ale jistě končí. Byl to rok plný zvratů a obratů. Mnohým pořádně zatočil s životem a mnohým ten život otočil doslova na ruby. Ale my se zabýváme rumy a tak nás zajímá hlavně to, jaké rumy byly v roce 2020 nejoblíbenější a nejprodávanější. Sestavil jsem tedy podle statistik e-shopů a srovnávačů znoží tento žebříček neprodávanějších rumů za rok 2020.

Vycházel jsem především z průměru filtru e-shopů, kde lze seřadit rumy od nejprodávanějších. Potom jsem si udělal průměr rumů, které se shodovaly a výsledkem je právě tento žebříček.

10 nejprodávanějších rumů v roce 2020

Tak a jdeme na to. Níže najdete žebříček nejprodávanějších rumů v Česku. Snad vám bude inspirací k nákupu dárku a nebo dostanete sami chuť a jeden z těchto rumů ochutnáte.

10. Blue Mauritius Gold 15y 0,7l 40%

Rum Blue Mauritius Gold 15y 0,7l 40% je exotická láska na první ochutnání. Chuť tropického ovoce, vanilky, kokosu a karamelu je hodně návyková. Proto tento rum skončil v první desítce, co se týče prodejnosti u nás. Je to hodně povedený rum za docela dobrou cenu.

9. Bumbu Rum 15y 0,7l 40%

Tohle je můj oblíbenec. Bumbu Rum 15y 0,7l 40% mám moc rád a dopřávám si jej docela často. Ta vůně a chuť banánů musí dostat každého, kdo má rád sladší navoněné rumy. Údajně se Bumbu rum vyrábí podle 600 let staré indické receptury. Námořníci si jej prý v té době rádi dopřávali a považovali jej na svých plavbách jako lék. Já to také říkám, že je to takový lék a pomocník v překonávání životních překážek. Jsem tedy moc rád, že se dostal až do první desítky. Pokud milujete chuť tropického ovoce, banánů a kokosu, tak musíte tuhle dobrotu ochutnat.

8. Ron Zacapa Centenario 23y 1l 40%

ron-zacapa-solera-23

Čekal jsem, že Ron Zacapa Centenario 23y 1l 40% se umístí mnohem výš ale pokud statistiky prodeje nekecají, tak skončila opravdu na 8. místě. Jednu dobu to býval snad absolutně nejprodávanější rum na světě. Nicméně i osmé místo je hodně dobré – když vezmeme v potaz, kolik rumů se v Česku prodává. Takže umístění v první desítce je luxusní výsledek, na který může být značka patřičně hrdá. Kvalitní solera rum v sobě snoubí pečlivě vybrané guatemalské rumy o stáří až 23 let a pyšní se nekonečnou řadou ocenění z nespočtu soutěží. Mnoha rumaři je považovaný za ten vůbec nejlepší rum na světě.

7. Kraken Black 2y 0,7l 40%

Vyzkoušejte třeba Red-Eyed Kraken s kávovým likérem, chlazeným espressem a špetkou kajenského pepře.

Stará dobrá známá chobotnic. Rum za pár stovek, ochucený tak, aby chutnal snad každému, kdo si jej nalije do rumové skleničky. Je to pití jako stvořené na dlouhé zimní večery. Ale s kostkou ledu si jej užijete i v létě. Dlouhodobě figuruje v žebříčcích prodeje nejen u nás ale také v zahraničí. Často jej lze zakoupit za ještě lepší cenu v supermarketech, když bývá v akci. Je to také ideální rum do startu, pokud to chcete zkusit s rumy a nechcete za ně investovat vyšší částky. Jelikož je to poměrně sladký rum, tak jej zvládnou i ženy a dívky. Rum Kraken Black 2y 0,7l 40% rozhodně stojí za vyzkoušení.

6. Rum Pampero Aniversario 0,7l 40%

Rum Pampero Aniversario byl jedním z prvních lepších rumů, které jsem ochutnal. I dnes si občas tento rum v baru dám, když nevím, co si jiného dopřát. Je to taková rána na jistotu. Je to pohodový rum za naprosto skvělou cenu. Mnoho rumů, které stojí i násobně více, nedosahuje kvalit tohoto rumu. A tak není divu, že rum Pampero Aniversario 0,7l 40% se velmi často umísťuje v žebříčcích prodejnosti. Jedná se přitom o skvělou směs nejlepších rumů ze zásob venezuelské palírny Pampero, která vznikla k oslavě jejího 25. výročí. Trojnásobná destilace a čtyři roky poctivého odpočinku v dubových sudech po whisky a sherry se postaraly o úžasnou chuť tohoto rumu.

5. Legendario Elixir De Cuba 7y 0,7l 34%

Likér Legendario Elixir De Cuba 7y 0,7l 34% není samozřejmě pravý rum ale prodává se jako rum. A jelikož je velmi oblíbený mezi českými pijáky, tak jsem jej musel do tohoto výběru zařadit. Legendario Elixir De Cuba 7y 0,7l 34% navíc bývá velmi často jakousi vstupenkou do světa rumů. Tento rozinkový likér chutná i ženám a dívkám a je oblíbený jak na párty a v barech, tak při nejrůznějších oslavách jakožto pohodové sladké pití. Za mě je to lepší varianta, než třeba Jägermeister.

4. Capitan Bucanero Elixir Dominicano 7y 0,7l 34%

Zásadoví rumaři odpoustí ale elixír Capitan Bucanero Elixir Dominicano sem zkrátka patří. E-shopy jej mají zařazen mezi rumy a tak jej nemohu vynechat. Navíc podle prodeje je to jeden z nejoblíbenějších „rumů“ v Česku. Dominikánský rumový likér Capitan Bucanero Elixir Dominicano 7y staví svůj úspěch na kvalitních základech. Je složen z jemně destilovaných sedmiletých rumů. Ty pak zrají v sudech z amerického bílého dubu. Do rumu se v posledních krocích přidávají tajné přísady, mimo jiné sušené ovoce. Známo je, že jeho součástí jsou kalifornské švestky a rozinky sultánky. Ty toří jeho jedinečnou chuť.

3. Don Papa 7y 0,7l 40%

Don Papa Cosmic 7y 0,7l 40% Tuba

Rum Don Papa 7y 0,7l 40% se umístil na třetím místě. To mě moc nepřekvapilo, je to totiž jeden z nejprodávanějších rumů v Česku a to dlouhodobě. Rum Don Papa patří k nejoblíbenějším melasovým rumům vůbec také ve světě. Když se mrknete na zahraniční žebříčky prodeje, tak tam tento rum najdete snad vždy. Úspěch tohoto rumu tkví v jeho ovocné vůni a příjemně nasládlé chuti s tóny vanilky, medu a kandovaného ovoce. Rum pochází z Filipín, kde se vyrábí z jedné z nejsladších cukrových třtin na světě. Zraje pak 7 let v dubových sudech a je dochucován podle tajné receptury. Zkrátka rum jako stvořený pro všechny milovníky sladkých rumů.

2. Plantation 20th Anniversary XO 0,7l 40% GB

Plantation 20th Anniversary XO

Plantation 20th Anniversary XO 0,7l 40% se umístil na druhém místě, což mě velmi těší. Je to můj oblíbený rum, který mám skutečně rád a který jsem si zamiloval od prvního ochutnání. Tuhle dobrotu by měl vyzkoušet skutečně každý, kdo má rád sladší rumy. Rum Plantation 20th Anniversary je bez většího přehánění skutečný rumový klenot. V tuto chvíli opravdu neexistuje moc rumů, které by byly tak oblíbené. V Plantation 20th Anniversary rumu se mísí nejkvalitnější rumy z Barbadosu, které zrály nejdříve 8-15 let intenzivně v tropickém klimatu a potom pěkně pomalu 2-10 let v evropských podmínkách.

1. Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 0,7l 40%

Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 0,7l 40%

Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 0,7l 40% vede v žebříčcích prodejnosti už řadu let po sobě a ani letos tomu nebylo jinak. Stále je to jeden z nejprodávanějších rumů a v Česku je to snad nejoblíbenější rum vůbec. Tato dobrota z Venezuely je ideálním tipem na dárek, pokud nevíte, jaký rum dotyčnému pořídit. Klasika všech klasik. Sladká chuť medu, zázvoru, skořice, pomeranče, čokolády a dubu si vás zkrátka získá.

Naše hodnocení

Last modified: 16. 12. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X